İçeriğe Atla Menüye Atla

Vali Sarıfakıoğulları : 15 Temmuz’u Unutmadık , Unutturmayacağız… 17 Temmuz 2017

15 Temmuz'da Millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin unutulmaması, unutturulmaması, Milleti ve Devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın sevk ve idaresinde 15 Temmuz'un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun hazırlanan İlimizdeki etkinlikler kapsamında Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü stant açtı. Açılan stantta Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli "O KAHRAMAN BENİM" kampanyası kapsamında Afet Gönüllüsü kayıtlarını yaptı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Giresun Atatürk meydanında Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün "O Kahraman Benim" gönüllülük projesi için açtığı standı ziyaret eden Sayın Vali Harun SARIFAKIOĞULLARI, İl Müdürümüz Halil TOPATAN ve diğer görevli personelleri ile hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra AFAD Gönüllüsü Ön Kayıt Formu’nu doldurarak AFAD Gönüllüleri ordusuna katıldı. 

15 Temmuz Destanı etkinliklerinin son gününde Atatürk Meydanında bulunan, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’ne duygu ve düşüncelerini aktaran Vali Sarıfakıoğulları “15 Temmuz Destanının Yıldönümünde; Millet iradesine, demokrasisine sahip çıkarak meydanları dolduran Aziz Milletimizin önünde minnet ve şükranla eğiliyorum. Hain darbe girişiminin püskürtürken şehadet şerbetini içen Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize Allah’tan şifa diliyor, minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. 15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ” diye yazarak defteri imzaladı.  

Foto galeri için tıklayınız.