İçeriğe Atla Menüye Atla

Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi. 05 Ekim 2017

28.09.2017 Perşembe günü Müdürlüğümüz KBRN ekibi tarafından ilimiz Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçeğini aratmayan Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta senaryo gereği;  hastane önünde trafik kazası yapan bir araçta kimyasal madde olduğu ve araç içerisinde iki kişinin yaralandığı bilgisi üzerine, Müdürlüğümüz KBRN personeli olay yerine giderek çevre güvenliğini almıştır. Araç çevresinde gerekli ölçümler yapılmış ve ölçüm sonucunda kimyasal madde tespit edilmiştir. Araç AFAD personeli tarafından dekontamine edilerek, araç içerisindeki yaralılar koruyucu kıyafetli sağlık ve AFAD personeli tarafından araç içerisinden çıkarılarak hastaneye sevk edilmiştir. Hastaneye getirilen 2 vatandaşımız hastanede bulunan KBRN Dekontaminasyon ünitesinde arındırılarak acil servise kaldırılmıştır.