İçeriğe Atla Menüye Atla

2018 Yılında Eğitim ve Tatbikatlar Devam Ediyor 05 Ocak 2018

03.01.2018 tarihinde Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalan diğer okullardaki öğrencilere Müdürlüğümüz tarafından  "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci" eğitimleri verilerek "Tahliye ve Yangın Tatbikatı" gerçekleştirildi.

Okulun yangın siren sistemi çalıştırılarak okuldaki öğretmen ve öğrencilerin okul bahçesine düzenli bir şekilde tahliyesi gerçekleştirildi. Tahliyenin ardından okul bahçesinde toplanan öğretmen ve öğrencilere yangın anında neler yapmaları gerektiği, bir yangına anında nasıl müdahale edilmesi gerektiği de öğretilerek, Giresun AFAD Arama Kurtarma Ekibi tarafından uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirldi.

Tahliye ve Yangın Tatbikatının ardından okula ait konferans salonunda Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalan diğer okullardaki öğrencilere Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından  "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci" eğitimleri verildi.