İçeriğe Atla Menüye Atla

Vali Sarıfakıoğulları, AFAD Müdürü ve Çalışanlarını Kabul Etti 01 Mart 2018

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İl Afet Acil Durum Müdürü Halil Topatan ve Müdürlük çalışanlarını makamında kabul etti.
 
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi sunan AFAD Müdürü Topatan,  1-7 Mart tarihleri arasında depreme karşı dirençli toplum oluşturmak amacıyla hafta boyu ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sempozyum, konferans, panel, tatbikat, sergi gibi çeşitli etkinlikler icra edildiğini söyledi. Topatan, bu etkinliklerle, toplumun her kesimine ulaşılarak,  bilinçli bir toplum oluşturulmaya çalışıldığını sözlerine ekledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, 28 Şubat Sivil Savunma Gününü kutladı ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinliklerinin amacı doğrultusunda verimli geçmesini diledi.
 
Yaşanması muhtemel doğal afetlere karşı afetlerin meydana gelmesinden önce planlama ve hazırlık faaliyetleri, afetlerin meydana gelmesinden sonra müdahale ve iyileştirme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülebilmesi için Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) uygulamaya konulduğunu hatırlatan Vali Sarıfakıoğulları, bu plana bağlı olarak illerde İl Afet Müdahale Planları hazırlandığını ve tüm illerin olduğu gibi Giresun’un da her an için depreme hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.