İçeriğe Atla Menüye Atla

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi 08 Mart 2018

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi

05.03.2018 Pazartesi günü Giresun KYK Yurt Müdürlüğü personeli ile yurtta kalan öğrencilere Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi.

06.03.2018 Salı günü Keşap Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek, Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilerek, çeşitli kitapçık ve broşür dağıtımı yapıldı.

07.03.2018 Çarşamba günü Dereli Şehit Yüzbaşı İsmail Hakkı Öztopal Ortaokulunda Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilerek, çeşitli kitapçık ve broşür dağıtımı yapıldı.

08.03.2018 Perşembe günü Giresun Özel Harikalar Diyarı Kreş ve Gündüz Bakımevi çelışan ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

Yapılan eğitimlerde deprem, sel, heyelan, yangın vb. afetler hakkında sunum ve video gösterileri yapılarak afet öncesi, afet anında ve afet sonrasında neler yapılması gerektiği anlatıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinesinde yapılan tatbikatlara Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Ekibi, UMKE Ekibi, Keşap ve Dereli İlçe İtfaiye Ekibi katıldı.