İçeriğe Atla Menüye Atla

UNUTMAMALIYIZ! 17 Ağustos 2018

Bugün 17 ağustos 2018, ülkemizi derin bir yasa boğan, binlerce anne ve babayı evlatsız ve binlerce çocuğu yetim bırakan, afetlere karşı daha hazırlıklı olmamız gerçeğini zihinlerimize kazıyan, ülkemiz adına afetlere karşı yepyeni bir anlayışın oluşmasına yol açan Marmara depreminin 19. Yılı.

Binaların veya depremlerin insanları öldürmediği, bilgi eksikliğinin, depreme hazırlıksız yakalanmanın, depremlerde nasıl davranılması gerektiğinin bilinmemesinin, ihmal ve ihlallerin, kaçak ve kontrolsüz yapılaşmanın insanların ölümlerine neden olduğu gerçeğini acılar yaşayarak öğrendiğimiz Marmara depreminin 19. Yılı.

Her şey geçiyor, acılar ve yaralar kısmen olarak sarılsa da, yaralar kabuk bağlıyor ve unutuluyor. Afetlerin “Unutulduğu an geleceği” gerçeğinin sürekli zihinlerimizde diri tutulması, toplumun ve özelliklede çocuklar ile gençliğin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi yönündeki çabalarımızın daha yoğunlaştırılarak sürdürülmesi gerçeğini bu vesile ile de olsa tekrar hatırlamalıyız.

Bu vesile ile böylesi felaketlerin tekrar yaşanmaması depremlerde ve her türlü afetlerde yakınlarını kaybedenlere başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

AFAD HAZIR, biz hazırız, ya siz?