İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Boğulma Olaylarına Yönelik Toplantı Yapıldı 19 Haziran 2018
foto
Havaların ısınmasıyla birlikte deniz sezonunun başlayacak olması nedeniyle ilimizde yaşanabilecek boğulma olaylarına karşı alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantı Vali Yardımcısı Recep UZAL başkanlığında 19.06.2018 gerçekleştirildi.
[Devamı]
Aşırı Yağışlara Dikkat! 28 Mayıs 2018
foto
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Giresun'da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (29.05.2018 Salı) akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Giresun Valiliğinde "Acil Durum Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi 10 Mayıs 2018
foto
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik gereği 10.05.2018 Perşembe günü saat 14.00' de Valilik binasında "Acil Durum Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi. Daha önce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Valilik binasında hizmet veren kurumların kendi acil durum ekiplerine yönelik verilen eğitim çerçevesinde yapılan tatbikata Valilik binasında görevli tüm personel katıldı. Tatbikatta 3 dakika boyunca çalınan alarm sistemi sireni ile birlikte çalışanlar Valilik önündeki Acil Toplanma Yerinde toplandı. Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel Elifoğlu tarafından yangın söndürme cihazı kullanımı anlatılarak, yangın söndürme ve önleme teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Çalışanlara olası bir depremde neler yapması gerektiği hakkında bilgiler...
[Devamı]
Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine "Afet Gönüllülüğü" hakkında bilgiler aktarılarak "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi 07 Mayıs 2018
foto
Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine "Afet Gönüllülüğü" hakkında bilgiler aktarılarak "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. Başbakanlık AFAD tarafından, afet ve acil durumlarda vatandaşların da gönüllü olarak mücadelede aktif olarak yer almalarını amaçlayan "O Kahraman Benim" sivil savunma gönüllülük projesi kapsamında 07 Mayıs 2018 tarihinde Şube Müdürü Göksel Elifoğlu tarafından Sosyal Bilimler Lisesi 12. sınıf öğrencilerine "Afet Gönüllülüğü" hakkında bigiler aktarılarak "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
[Devamı]
"O Kahraman Benim" projesi kapsamında gönüllülere eğitimlerimiz devam ediyor 27 Nisan 2018
foto
"O Kahraman Benim" projesi kapsamında gönüllülere eğitimlerimiz devam ediyor. Giresun Üniversitesi öğrencilerine "O Kahraman Benim" AFAD Gönüllülüğü projesi kapsamında bilgiler aktarılarak "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. 27.04.2018 tarihinde Giresun Üniversitesi öğrencilerine İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konferans salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel Elifoğlu tarafından "O Kahraman Benim" Afad Gönüllülüğü projesi kapsamında bilgiler aktarılarak "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi.
[Devamı]
Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticilerine Afet Gönüllüğü hakkında bilgi verildi 16 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Halil Topatan tarafından İlimiz Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticilerine Afet Gönüllülüğü hakkında bilgiler aktarılarak, Temel Afet Bilinci eğitimi verildi. Başbakanlık AFAD tarafından, afet ve acil durumlarda vatandaşların da gönüllü olarak mücadelede aktif olarak yer almalarını amaçlayan "O Kahraman Benim" sivil savunma gönüllülük projesi kapsamında ilimiz genelinde tanıtım ve eğitim faaliyetleri devam ediyor.
[Devamı]
AFAD'tan Deprem Sorgulama Sistemi 20 Mart 2018
foto
En son 1996 yılında hazırlanan Türkiye deprem haritası güncellenerek Resmi Gazete’nin dün yayınlanan mükerrer sayısında yayımlandı. ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan yeni haritayla, risk değerlendirmesi sadece fay hattına göre değil, zemin yapısı da göz önünde bulundurularak yapıldı. Risk faktörlerini belirlemek için kullanılan 1. , 2. derece şeklindeki sistem kalktı, yerini Avrupa ve Amerika’da yıllardır uygulanan “ivme” yöntemi aldı. Vatandaşlar bu sayede yaşadıkları bölgenin deprem risk faktörünü öğrenebilecek. Elektronik ortama taşınan deprem haritasıyla birlikte mahalle mahalle risk değerlendirmesi yapabilmek mümkün. “Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması” aracılığıyla bul...
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi 08 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi 05.03.2018 Pazartesi günü Giresun KYK Yurt Müdürlüğü personeli ile yurtta kalan öğrencilere Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. 06.03.2018 Salı günü Keşap Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek, Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilerek, çeşitli kitapçık ve broşür dağıtımı yapıldı.
[Devamı]
Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi 05 Mart 2018
foto
Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 02-04 Mart 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüz personelince 1. derece deprem kuşağı üzerinde bulunan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi.
[Devamı]
Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi 05 Mart 2018
foto
Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 02.03.2018 tarihinde saat 14.00' de Müdürlüğümüz tarafından Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213