İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GİRESUN
Giresun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Vali Sarıfakıoğulları : 15 Temmuz’u Unutmadık , Unutturmayacağız… 17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz'da Millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin unutulmaması, unutturulmaması, Milleti ve Devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın sevk ve idaresinde 15 Temmuz'un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun hazırlanan İlimizdeki etkinlikler kapsamında Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü stant açtı. Açılan stantta Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli "O KAHRAMAN BENİM" kampanyası kapsamında Afet Gönüllüsü kayıtlarını yaptı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: Tankları engellemek için tırları yakacaktık 15 Temmuz 2017
foto
AFAD Başkanı Bilden: Tankları engellemek için tırları yakacaktık Eğer bu rampalar Ankara’ya, Meclis’e, Genelkurmay’a doğru gelirse biz Eskişehir yolunu kendi önümüzden tırları ters tarafa sürerek gerekirse belli bir aşamadan sonra bunları ateşe vermek suretiyle bu yolu komple kapatmayı kararlaştırdık.
[Devamı]
Vali SARIFAKIOĞULLARI Giresun AFAD'ı Ziyaret Etti 10 Temmuz 2017
foto
Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret eden Harun SARIFAKIOĞULLARI kurumun faaliyetleri hakkında İl Müdürü Halil TOPATAN’dan brifing aldı. Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Ziyarette İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil TOPATAN tarafından karşılanan Vali SARIFAKIOĞULLARI kurum personelleri ile tanıştı. Daha sonra İl Müdürü TOPATAN tarafından çalışmaları hakkında Vali SARIFAKIOĞULLARI’na brifing verildi. İl Müdürü TOPATAN; Brifingde sunum eşliğinde kurumun genel durumu, müdürlüğün afetlere müdahale kapasitesi, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), Arama-Kurtarma ve Müdahale hizmetlerinde kullanılan araç-gereç ve malzemeleri, arama kurtarma faaliyetleri, iyileştirme ve planlama çalışmaları hakkında genel bilgiler aktardı. Vali SAR...
[Devamı]
İlimizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu Kuruldu 06 Temmuz 2017
foto
İlimizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu Kuruldu Yaz mevsiminin başlamasıyla ilimiz ve ilçelerimizde deniz, dere, ırmak, gölet ve baraj gibi yerlerde boğulma olayları ve can kayıpları meydana gelmektedir. Valiliğimiz tarafından boğulma olaylarına karşı önceden beri bazı önlemler alınmakta ve yürütülmektedir. Bu kapsamda Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 15.06.2017 tarihinde ilgili kurum temsilcilerin katılımı ile "Yaz Mevsiminde Boğulma Olaylarına Karşı Alınacak Önlemler" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kurumların boğulma olayları ile ilgili alacağı tedbir ve sorumlu olduğu görevler belirlenerek karar altına alındı. Bu karar ve tedbirlerin uygulanması, takibi ve değerlendirilmesinin yapılabilmesi için Giresun İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü b...
[Devamı]
Serinlemek İçin Gölete Giren Genç Kayboldu 02 Temmuz 2017
foto
Serinlemek İçin Gölete Giren Genç Kayboldu Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde serinlemek için gölete giren genç suda kayboldu. 02.07.2017 15:30 112 ve 156 jandarmadan gelen bilgilere göre, ilçenin Toplukonak köyünde Ömer Büyüktaş (16) serinlemek için Dikmetaş Sulama Göleti'ne girdi. Arkadaşlarıyla sulama göletine giren Büyüktaş, atladığı gölden bir daha suyun yüzüne çıkamadı. Arkadaşlarının ve vatandaşların çabalarına rağmen bir türlü ulaşılamayan Büyüktaş için Müdürlüğümüzden görevli ekipler çağrıldı. Saat 19:00 itibari ile vatandaşın cansız bedenine ulaşılarak 112 acil ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Vali Sayın Hasan Karahan'dan Giresun AFAD'a Ziyareti 29 Haziran 2017
foto
VALİ SAYIN HASAN KARAHAN’ DAN GİRESUN AFAD’ A VEDA ZİYARETİ Bakanlar Kurulu’nun 13/06/2017 tarih ve 10458 sayılı Kararına istinaden Denizli Valiliği görevine atanan Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne veda ziyaretinde bulundu.
[Devamı]
Eynesil İlçesinde Temel Afet Bilinci Eğitimi 22 Haziran 2017
foto
Ülkemizin ve ilimizin jeolojik yapısından dolayı sık sık doğal afetler yaşanmakta ve genel hayatı olumsuz etkilemektedir. Genel hayatı etkileyen şartların en aza indirilmesi ve risk yönetimi anlayışından hareketle Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının "Afetlere Bilinçli Toplum Oluşturmak" misyonu ve "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında Eynesil ilçesi merkez ve köy muhtarlarına Temel Afet bilinci eğitimleri verildi. Eğitimde Deprem, Su baskını, Heyelan, Yangın, Çığ ve Boğulma hakkında bilgiler aktarıldı.
[Devamı]
Tatbikat gerçeği aratmadı 14 Haziran 2017
foto
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bulancak Devlet Hastanesi’nde ‘Hastane Afet Planı’ kapsamında gerçekleştirilen tatbikata İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Personelleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Bulancak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü itfaiye erleri katıldı.
[Devamı]
Suriyeli Ailelere Ramazan Kolisi Dağıtıldı 12 Haziran 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ilimizde bulunan Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere 200 adet Ramazan Kolisi gönderildi. İlimiz merkez ve Espiye ilçesinde bulunan Suriyeli ailelere Ramazan Kolileri, Müdürlüğümüz personellerince ulaştırıldı.
[Devamı]
Tatbikatlar Devam Ediyor 06 Haziran 2017
foto
Giresun ili Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin talebi üzerine dün yapılan teorik eğitimlerin ardından bugün tatbikat gerçekleştirildi. Yangın ve Tahliye Tatbikatına Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Ekibi ile UMKE, İtfaiye ve emniyet personelleri de katıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456789