İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GİRESUN
Giresun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Giresun BİM çalışanlarına Afet Eğitimleri Verildi. 15 Kasım 2017
foto
Giresun BİM çalışanlarına Müdürlüğümüz personelince “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. 15.11.2017 Çarşamba günü Giresun BİM AŞ' ye ait eğitim salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından BİM çalışanlarına Sivil Savunma, KBRN, İkaz Alarm ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi. Eğitimlerin ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi tarafından personellere yangın söndürme usulleri anlatılarak yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
"Afete Hazı İşyeri" Eğitimleri Devam Ediyor 09 Kasım 2017
foto
Giresun Freşa İçecek San. ve Tic. A.Ş çalışanlarına Müdürlüğümüz personelince “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. 09.11.2017 perşembe günü Giresun Freşa İçecek San. ve Tic. A.Ş eğitim salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından çalışanlara Sivil Savunma, KBRN, İkaz Alarm ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilmiştir. Eğitimlerin ardından afet ve acil durumlara karşı çalışanların toplanma bölgesine tahliyesi gerçekleştirilmiştir. Daha sonra uygulamalı olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi tarafından personellere yangın söndürme usulleri anlatılarak yangın tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
[Devamı]
Müdürlüğümüzden Giresun Kızılay Şube Başkanlığına Ziyaret 06 Kasım 2017
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil TOPATAN, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü ve Arama Kurtarma Teknisyenleri ile birlikte Giresun Kızılay Şube Başkanlığına ziyarette bulundu. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil TOPATAN, Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü ve Arama Kurtarma Teknisyenleri ile birlikte 29 Ekim – 04 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla Giresun Kızılay Şube Başkanı Murat CANSIZ´ ı makamında ziyaret etti. Ziyarette herhangi bir afet durumunda Giresun AFAD ve Giresun Kızılay’ ın birlikte çalışma konuları ele alındı.
[Devamı]
"Afete Hazır Okul" Eğitimlerimiz devam ediyor... 02 Kasım 2017
foto
Özel Selma Anne Gündüz Bakımevi öğrencileri ve öğretmenlerine Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında Afet ve acil durumlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim verilerek "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" gerçekleştirildi.
[Devamı]
Tirebolu Kaymakamlığında eğitim ve tatbikat gerçekleştirildi 31 Ekim 2017
foto
Tirebolu Kaymakamlığında görev yapan personellere Müdürlüğümüz personelince "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. Tirebolu Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü Müdürlüğümüzden Kaymakamlıkta görev yapan personellerine Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı" talebinde bulundu. 31.10.2017 Salı günü Tirebolu Kaymakamlığında görev yapan personellere Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Giresun Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş çalışanlarına “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi. 13 Ekim 2017
foto
Giresun Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş çalışanlarına Müdürlüğümüz personelince “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. Giresun Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş Müdürlüğümüzden kurumlarında görev yapan personellerine “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı” talebinde bulunmuştur. 13.10.2017 Cuma günü Giresun Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş eğitim salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından çalışanlara Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilmiştir. Eğitimlerin ardından kurum ikaz alarm sistemi çalıştılarak çalışanların toplanma bölgesine tahliyesi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca kurum binası önünde uygulamalı olarak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü...
[Devamı]
Doğu Karadeniz’de Beklenen Şiddetli yağışlara Dikkat ! 13 Ekim 2017
foto
Yurdumuzun Kuzey Kesimlerinin Karadeniz Üzerinden Gelecek Yağışlı Sistemlerin Etkisine Gireceği Tahmin Ediliyor! 13.10.2017 Cuma Yurdumuzun kuzey kesimlerinin yarın (14.10.20017 Cumartesi) kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor. Yarın (Cumartesi) Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Kuzey Ege’nin iç kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Diğer bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
[Devamı]
Eğitim ve Tatbikatlar devam ediyor 05 Ekim 2017
foto
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Giresun Sahil Yurt Müdürlüğü Müdürlüğümüzden sivil savunma planında servislerde görevli personele sivil savunma ve temel afet bilinci konularında eğitim verilmesi ve tatbikat talebinde bulunmuştur.
[Devamı]
Espiye İlçemizdeki Muhtarlara “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci” Eğitimleri verildi. 05 Ekim 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında 02.10.2017 tarihinde kurumumuz Şube Müdür V. Göksel ELİFOĞLU tarafından Espiye İlçemizdeki Mahalle ve Köy Muhtarlarına “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci” Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif, Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi. 05 Ekim 2017
foto
28.09.2017 Perşembe günü Müdürlüğümüz KBRN ekibi tarafından ilimiz Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gerçeğini aratmayan Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011