İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Kurumumuza Yeni Hizmet Aracı Tahsis Edildi 12 Şubat 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Giresun İl Müdürlüğüne yeni bir hizmet aracı daha tahsis edildi. AFAD’ın afetlerde müdahale kapasitesinin artırılması amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından daha önce ilimize 2 adet hafif tonaj arama kurtarma kamyonu, 1 adet servis aracı ve 1 adet 4x4 hizmet aracı tahsis edilmişti.
[Devamı]
Yardım Tırı Uğurlandı 30 Ocak 2018
foto
Suriye’de devam etmekte olan iç karışıklıklardan dolayı yardıma muhtaç Suriyelilerin ihtiyacında kullanılmak üzere ilimizde hayırsever vatandaşlarımız tarafından toplanan yaklaşık 1700 battaniyeyi taşıyan tır Kilis iline gitmek üzere Giresun’ dan yola çıkmıştır.
[Devamı]
Keşap, Tirebolu ve Eynesil KYK Yurt Müdürlüklerinde Eğitim ve Tatbikat Gerçekleştirildi. 10 Ocak 2018
foto
Keşap, Tirebolu ve Eynesil KYK Yurt Müdürlüğü personeli ile yurtta kalan öğrencilere Eğitim ve Tatbikat Gerçekleştirildi. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Giresun İl Müdürlüğünün talebi ile 08-09.01.2018 tarihlerinde Keşap, Tirebolu ve Eynesil Yurt Müdürlüğü personeline ve yurttlarda kalan öğrencilere "Temel Afet Bilinci" eğitimleri verilerek, "Tahliye ve Yangın Tatbikatı" gerçekleştirildi.
[Devamı]
İlimizdeki Özel Güvenlik Personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi 09 Ocak 2018
foto
İlimizdeki Özel Güvenlik Personeline "Temel Afet Bilinci Eğitimi" verildi. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU' nun talimatı ile ülkemiz genelinde görev yapan tüm özel güvenlik görevlilerine, bilgi, beceri ve tecrübelerinin geliştirilerek sunulan hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla "Etkili İletişim ve Genel Kollukla İlişkiler", Özel Güvenlik Hukuku" ve "Güvenlik Tedbirleri" konularında Polis Başmüfettişlerince eğitim verilmesi, ayrıca Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile yapılan görüşme neticesinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personelininde eğitime dahil olarak Özel Güvenlik Görevlilerine "Afet Bilinci Eğitimleri" verilmesi istenmiştir.
[Devamı]
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Seyyid Vakkas Yurt Müdürlüğünde Eğitim ve Tatbikat Gerçekleştirildi. 05 Ocak 2018
foto
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Seyyid Vakkas Yurt Müdürlüğü personeli ile yurtta kalan öğrencilere Eğitim ve Tatbikat Gerçekleştirildi. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Giresun İl Müdürlüğünün talebi ile 04.01.2018 tarihinde Seyyid Vakkas Yurt Müdürlüğü personeline ve yurtta kalan öğrencilere "Temel Afet Bilinci" eğitimleri verilerek, Tahliye ve Yangın Tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
2018 Yılında Eğitim ve Tatbikatlar Devam Ediyor 05 Ocak 2018
foto
03.01.2018 tarihinde Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonunda kalan diğer okullardaki öğrencilere Müdürlüğümüz tarafından "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci" eğitimleri verilerek "Tahliye ve Yangın Tatbikatı" gerçekleştirildi.
[Devamı]
2017 TAMP Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi 19 Aralık 2017
foto
Afet ve acil durumlara müdahalede ihtiyaç duyulacak ilimizin tüm güç ve kaynaklarını planlamak, bu güç ve kaynakları olay bölgesine hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak, müdahale hizmetleri ve bu hizmetlerin koordinasyonundan sorumlu ana ve destek çözüm ortaklarının ve il düzeyinde sorumlu birimlerin görev ve sorumluluklarını belirlemek amacıyla hazırlanan “İl Afet Müdahale Planı (TAMP-Giresun)” Masabaşı Tatbikatı 19 Aralık 2017 tarihinde Giresun Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
[Devamı]
Keşap Kaymakamlığında eğitim ve tatbikat gerçekleştirildi 07 Aralık 2017
foto
Keşap Kaymakamlığında görev yapan personellere Müdürlüğümüz personelince "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. Keşap Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü Müdürlüğümüzden Kaymakamlıkta görev yapan personellerine Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri ile Acil Durum, Tahliye ve Yangın Tatbikatı" talebinde bulundu. 07.12.2017 Perşembe günü Keşap Kaymakamlığında görev yapan personellere Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi.
[Devamı]
Kış Tedbirleri Toplantısı Vali Sarıfakıoğulları Başkanlığında Yapıldı 28 Kasım 2017
foto
Kış Tedbirleri kapsamında Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında durum değerlendirme toplantısı yapıldı. Kış mevsiminin başlaması nedeni ile oluşabilecek olumsuz hava şartlarında alınacak tedbirlerle ilgili Vali Sarıfakıoğulları başkanlığında 28 Kasım Salı günü saat 11:00’de Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Giresun Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Meteoroloji İl Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, TCSG 71. Bot Komutanlığı, İl Mahalli İdareler Müdürlüğü, Karayolları 104. Şube Şefliği, DSİ 226. Şube Müdürlüğü, Giresun Çoruh Elektrik A.Ş., Giresun AKSA...
[Devamı]
Giresun BİM çalışanlarına Afet Eğitimleri Verildi. 15 Kasım 2017
foto
Giresun BİM çalışanlarına Müdürlüğümüz personelince “Sivil Savunma, KBRN ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek Yangın Tatbikatı” gerçekleştirildi. 15.11.2017 Çarşamba günü Giresun BİM AŞ' ye ait eğitim salonunda Müdürlüğümüz Şube Müdürü Göksel ELİFOĞLU tarafından BİM çalışanlarına Sivil Savunma, KBRN, İkaz Alarm ve Temel Afet Bilinci Eğitimleri verildi. Eğitimlerin ardından İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi tarafından personellere yangın söndürme usulleri anlatılarak yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112