İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticilerine Afet Gönüllüğü hakkında bilgi verildi 16 Nisan 2018
foto
İl Müdürümüz Halil Topatan tarafından İlimiz Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticilerine Afet Gönüllülüğü hakkında bilgiler aktarılarak, Temel Afet Bilinci eğitimi verildi. Başbakanlık AFAD tarafından, afet ve acil durumlarda vatandaşların da gönüllü olarak mücadelede aktif olarak yer almalarını amaçlayan "O Kahraman Benim" sivil savunma gönüllülük projesi kapsamında ilimiz genelinde tanıtım ve eğitim faaliyetleri devam ediyor.
[Devamı]
AFAD'tan Deprem Sorgulama Sistemi 20 Mart 2018
foto
En son 1996 yılında hazırlanan Türkiye deprem haritası güncellenerek Resmi Gazete’nin dün yayınlanan mükerrer sayısında yayımlandı. ODTÜ, Boğaziçi, Akdeniz, Çukurova, Sakarya Üniversiteleri ve Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile birlikte hazırlanan yeni haritayla, risk değerlendirmesi sadece fay hattına göre değil, zemin yapısı da göz önünde bulundurularak yapıldı. Risk faktörlerini belirlemek için kullanılan 1. , 2. derece şeklindeki sistem kalktı, yerini Avrupa ve Amerika’da yıllardır uygulanan “ivme” yöntemi aldı. Vatandaşlar bu sayede yaşadıkları bölgenin deprem risk faktörünü öğrenebilecek. Elektronik ortama taşınan deprem haritasıyla birlikte mahalle mahalle risk değerlendirmesi yapabilmek mümkün. “Türkiye Deprem Tehlike Haritaları İnteraktif Web Uygulaması” aracılığıyla bul...
[Devamı]
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi 08 Mart 2018
foto
1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenlendi 05.03.2018 Pazartesi günü Giresun KYK Yurt Müdürlüğü personeli ile yurtta kalan öğrencilere Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. 06.03.2018 Salı günü Keşap Fen Lisesi öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimleri verilerek, Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirilerek, çeşitli kitapçık ve broşür dağıtımı yapıldı.
[Devamı]
Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi 05 Mart 2018
foto
Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 02-04 Mart 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüz personelince 1. derece deprem kuşağı üzerinde bulunan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerimizde "Arama Kurtarma Malzemeleri Sergisi ve Tanıtımı" gerçekşeltirildi.
[Devamı]
Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi 05 Mart 2018
foto
Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesinde "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında 02.03.2018 tarihinde saat 14.00' de Müdürlüğümüz tarafından Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine "Temel Afet Bilinci Eğitimleri" verildi.
[Devamı]
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri başladı 01 Mart 2018
foto
28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri başladı Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma günü ve 1-7 Mart Deprem haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Giresun’un Piraziz ilçesi İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 28.02.2018 tarihinde saat 11.00' de Müdürlüğümüz Arama Kurtarba Ekibi koordinesinde "Deprem, Yangın ve Tahliye Tatbikatı" başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Tatbikatın ardından öğretmen ve öğrencilere Arama kurtarma malzemeleri sergisi ve tanıtımı yapılarak çeşitli kitapçık ve broşürler dağıtıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil TOPATAN tarafından öğretmen ve öğrencilere Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Tatbikata İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans ve UMKE ekibi ile Piraz...
[Devamı]
Vali Sarıfakıoğulları, AFAD Müdürü ve Çalışanlarını Kabul Etti 01 Mart 2018
foto
Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla İl Afet Acil Durum Müdürü Halil Topatan ve Müdürlük çalışanlarını makamında kabul etti. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri hakkında Vali Sarıfakıoğulları’na bilgi sunan AFAD Müdürü Topatan, 1-7 Mart tarihleri arasında depreme karşı dirençli toplum oluşturmak amacıyla hafta boyu ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sempozyum, konferans, panel, tatbikat, sergi gibi çeşitli etkinlikler icra edildiğini söyledi. Topatan, bu etkinliklerle, toplumun her kesimine ulaşılarak, bilinçli bir toplum oluşturulmaya çalışıldığını sözlerine ekledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, 28 Şubat Sivil Savunma Gününü kutladı ve 1-7 Mart Deprem Ha...
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI (Etkinlik Programı) 27 Şubat 2018
foto
Depremler, ülkemiz coğrafyasında sık sık karşılaştığımız ve birçok insanımızı kaybettiğimiz doğal afetlerdir. Birçok fay hattının bulunduğu ülkemizde, başta 1939 Erzincan depremi ve sonrasında meydana gelen ve son zamanlarda 1999 Marmara ve Düzce, 2011 Van-Erciş Depremleri olmak üzere birçok büyük deprem yaşanmış, binlerce insan yaşamını yitirmiş, ve çok büyük maddi kayıplar meydana gelmiştir.
[Devamı]
Kurumumuza Yeni Hizmet Aracı Tahsis Edildi 12 Şubat 2018
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Giresun İl Müdürlüğüne yeni bir hizmet aracı daha tahsis edildi. AFAD’ın afetlerde müdahale kapasitesinin artırılması amacıyla Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından daha önce ilimize 2 adet hafif tonaj arama kurtarma kamyonu, 1 adet servis aracı ve 1 adet 4x4 hizmet aracı tahsis edilmişti.
[Devamı]
Yardım Tırı Uğurlandı 30 Ocak 2018
foto
Suriye’de devam etmekte olan iç karışıklıklardan dolayı yardıma muhtaç Suriyelilerin ihtiyacında kullanılmak üzere ilimizde hayırsever vatandaşlarımız tarafından toplanan yaklaşık 1700 battaniyeyi taşıyan tır Kilis iline gitmek üzere Giresun’ dan yola çıkmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112