İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GİRESUN
Giresun Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Denize Düşerek Kaybolan Muzaffer ÇAKIR isimli Vatandaş Bulundu 10 Ağustos 2017
foto
05.08.2017 tarihinde Giresun ili Bulancak ilçesi Yalıköy Balıkçı barınağından balık tutmak için kayığı ile denize açılan Muzaffer ÇAKIR(49) isimli vatandaşımız kayboldu. Jandarma Harekat Merkezince alınan ihbar üzerine harekete geçen Giresun AFAD ; Sahil Güvenlik , AKUT , ve İtfaiye dalgıç ekipleri ile beraber arama çalışmalarına başladılar. Sahil güvenlik helikopter ile havadan , Giresun AFAD ise deniz botu ile yüzeyden arama çalışmalarına devam ettiler. 4 gün boyunca bulunamayan Muzaffer ÇAKIR isimli vatandaşımızın 09.08.2017 tarihi Çarşamba günü Keşap Düzköy plajında cansız bedenine ulaşıldı.
[Devamı]
Bir İnsan Suda Neden Boğulur ? 04 Ağustos 2017
foto
İNSAN SUDA NEDEN BOĞULUR... Normal şartlarda bir karpuzu dahi suya batıramayız. Çünkü karpuzun içerisindeki küçük hava keseleri karpuzun suyun yüzeyinde kalmasını sağlar. Aslında insanlarda suyun üzerinde kalmaları için ciğerlerimizdeki hava keseleri yeterlidir. Kişi suya girer yüzerken veya su içerisinde gezerken sakin bir şekilde nefes al - veri sürdüğü sürece suyun yüzeyindedir. Çünkü sakin nefes alan kişi ciğerlerindeki havanın tamamını dışarıya vermez ve dudak seviyesinde suda nötr kalır. Fakat normal hayatta dahi korkan kişi hızlı hızlı nefes alıp verir. Su içerisindeki kişi kıyıdan uzaklaştığını fark edince veya ayağına suda sarmaşık vs. değdiğinde korkuya kapılır. Örneğin kıyıdan “çok uzaklaştım dönebilecek miyim ?” veya “ ayağıma değen canlı- bitki neydi ? bana zarar verir mi, ? ...
[Devamı]
Giresun’da Kaybolan Gençlerin Cansız Bedenleri Bulundu 31 Temmuz 2017
foto
Giresun’da Kaybolan Gençlerin Cansız Bedenleri Bulundu 28.07.2017 tarihinde saat 13:24 de Giresun belediyesi itfaiye müdürlüğü tarafından kurumumuza yapılan ihbarda; Giresun’un Tirebolu İlçesi'nde girdikleri denizde akıntıya kapılan Ümit Kılıç ile Onur Öztürk kayboldu. Bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait helikopterin havadan, dalgıçların da denizden arama çalışmalarını sürdürdü.
[Devamı]
Valilik personeline “Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci Eğitimi” verildi. 27 Temmuz 2017
foto
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik gereği Giresun Valiliği’ndeki kurumların Acil Durum Ekiplerinde görevli personele yönelik eğitim gerçekleştirildi. 24.07.2017 tarihinde Valilik toplantı salonunda kurumumuz Şube Müdür V. Göksel ELİFOĞLU tarafından Söndürme, Kurtarma, Koruma ve İlkyardım ekiplerinden oluşan personele "Sivil Savunma ve Temel Afet Bilinci" eğitimleri verildi.
[Devamı]
Vali Sarıfakıoğulları : 15 Temmuz’u Unutmadık , Unutturmayacağız… 17 Temmuz 2017
foto
15 Temmuz'da Millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin unutulmaması, unutturulmaması, Milleti ve Devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın sevk ve idaresinde 15 Temmuz'un ruhuna, manasına ve maneviyatına uygun hazırlanan İlimizdeki etkinlikler kapsamında Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü stant açtı. Açılan stantta Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli "O KAHRAMAN BENİM" kampanyası kapsamında Afet Gönüllüsü kayıtlarını yaptı.
[Devamı]
AFAD Başkanı Bilden: Tankları engellemek için tırları yakacaktık 15 Temmuz 2017
foto
AFAD Başkanı Bilden: Tankları engellemek için tırları yakacaktık Eğer bu rampalar Ankara’ya, Meclis’e, Genelkurmay’a doğru gelirse biz Eskişehir yolunu kendi önümüzden tırları ters tarafa sürerek gerekirse belli bir aşamadan sonra bunları ateşe vermek suretiyle bu yolu komple kapatmayı kararlaştırdık.
[Devamı]
Vali SARIFAKIOĞULLARI Giresun AFAD'ı Ziyaret Etti 10 Temmuz 2017
foto
Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret eden Harun SARIFAKIOĞULLARI kurumun faaliyetleri hakkında İl Müdürü Halil TOPATAN’dan brifing aldı. Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Ziyarette İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil TOPATAN tarafından karşılanan Vali SARIFAKIOĞULLARI kurum personelleri ile tanıştı. Daha sonra İl Müdürü TOPATAN tarafından çalışmaları hakkında Vali SARIFAKIOĞULLARI’na brifing verildi. İl Müdürü TOPATAN; Brifingde sunum eşliğinde kurumun genel durumu, müdürlüğün afetlere müdahale kapasitesi, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP), Arama-Kurtarma ve Müdahale hizmetlerinde kullanılan araç-gereç ve malzemeleri, arama kurtarma faaliyetleri, iyileştirme ve planlama çalışmaları hakkında genel bilgiler aktardı. Vali SAR...
[Devamı]
İlimizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu Kuruldu 06 Temmuz 2017
foto
İlimizde Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu Kuruldu Yaz mevsiminin başlamasıyla ilimiz ve ilçelerimizde deniz, dere, ırmak, gölet ve baraj gibi yerlerde boğulma olayları ve can kayıpları meydana gelmektedir. Valiliğimiz tarafından boğulma olaylarına karşı önceden beri bazı önlemler alınmakta ve yürütülmektedir. Bu kapsamda Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 15.06.2017 tarihinde ilgili kurum temsilcilerin katılımı ile "Yaz Mevsiminde Boğulma Olaylarına Karşı Alınacak Önlemler" toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kurumların boğulma olayları ile ilgili alacağı tedbir ve sorumlu olduğu görevler belirlenerek karar altına alındı. Bu karar ve tedbirlerin uygulanması, takibi ve değerlendirilmesinin yapılabilmesi için Giresun İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürü b...
[Devamı]
Serinlemek İçin Gölete Giren Genç Kayboldu 02 Temmuz 2017
foto
Serinlemek İçin Gölete Giren Genç Kayboldu Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde serinlemek için gölete giren genç suda kayboldu. 02.07.2017 15:30 112 ve 156 jandarmadan gelen bilgilere göre, ilçenin Toplukonak köyünde Ömer Büyüktaş (16) serinlemek için Dikmetaş Sulama Göleti'ne girdi. Arkadaşlarıyla sulama göletine giren Büyüktaş, atladığı gölden bir daha suyun yüzüne çıkamadı. Arkadaşlarının ve vatandaşların çabalarına rağmen bir türlü ulaşılamayan Büyüktaş için Müdürlüğümüzden görevli ekipler çağrıldı. Saat 19:00 itibari ile vatandaşın cansız bedenine ulaşılarak 112 acil ekiplerine teslim edildi.
[Devamı]
Vali Sayın Hasan Karahan'dan Giresun AFAD'a Ziyareti 29 Haziran 2017
foto
VALİ SAYIN HASAN KARAHAN’ DAN GİRESUN AFAD’ A VEDA ZİYARETİ Bakanlar Kurulu’nun 13/06/2017 tarih ve 10458 sayılı Kararına istinaden Denizli Valiliği görevine atanan Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN Giresun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne veda ziyaretinde bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678910