İçeriğe Atla Menüye Atla
RSS

Haberler

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Toplantısı Yapıldı 11 Eylül 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürümü Halil Topatan Başkanlığında Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Yerel Düzey Hizmet Gurubu Yöneticileriyle toplantı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnameleriyle Bakanlıklarda yapılan değişiklikler sonucu Türkiye Afet Müdahale Planı ve ilgili mevzuatta yapılması planlanan değişiklikler için görüş alış verişinde bulunuldu.
[Devamı]
UNUTMAMALIYIZ! 17 Ağustos 2018
foto
Bugün 17 ağustos 2018, ülkemizi derin bir yasa boğan, binlerce anne ve babayı evlatsız ve binlerce çocuğu yetim bırakan, afetlere karşı daha hazırlıklı olmamız gerçeğini zihinlerimize kazıyan, ülkemiz adına afetlere karşı yepyeni bir anlayışın oluşmasına yol açan Marmara depreminin 19. Yılı.
[Devamı]
17 Ağustos Depremi Farkındalığı "HAZIR OL" 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 depreminin ardından ülkemizin afet ve depremler farkındalığını artırmak ve afetlerle yaşama gerçeğini tekrar hatırlatmak amacıyla Atapark ta açmış olduğumuz “HAZIR OL” temalı standımız ile vatandaşlarımıza afet ve acil durumlara karşı nasıl hazırlanmaları ve afetlere karşı nasıl müdahale etmeleri gerektiği konularında bilgi verilmiş, broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir. 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve afetlerin her an bizi de bulabileceğini hatırlatarak “HAZIR OL” diyoruz. Afet bilincini oluşturmak ve yaşatmanın bizi koruyacağını unutmamalıyız.
[Devamı]
Çamoluk İlçemiz Eğnir Köyünde kaybolan vatandaşımız sağ olarak bulundu 31 Temmuz 2018
foto
Çamoluk İlçemiz Eğnir Köyünde kaybolan vatandaşımız sağ olarak bulundu. 30.07.2018 tarihinde saat 17.30’ da Çamoluk İlçe Jandarma Komutanlığından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Zübeyde Yetir (34) isimli psikolojik sorunları olduğu bildirilen vatandaşımızın Çamoluk İlçesi Eğnir Köyünde kaybolduğu bilgisi verilerek, Arama Kurtarma Ekibi talebinde bulunulmuştur.
[Devamı]
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Kutlu Olsun 15 Temmuz 2018
foto
Yüce milletimiz tarihte olduğu gibi 15 Temmuz akşamı yine hainlere, çetelere, Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanlarına unutamayacakları bir ders vermiştir. Demokrasi nöbetimiz kutlu ve şanlı olsun. 251 şehidimizi ve yüzlerce gazimiz hep yüreklerimizde olacak.
[Devamı]
İlimiz Dernek Yöneticilerine “Temel Afet Bilinci” ve “Afet Gönüllülük Sistemi” eğitimleri verildi. 10 Temmuz 2018
foto
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile İl Dernekler Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği toplantıda İl Dernekler Müdürü Nazan Aydoğan’ın selamlama konuşmasının ardından İlimiz Dernek Yöneticilerine İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Topatan tarafından Afet Gönüllülük Sistemi hakkında bilgiler aktarılarak, Temel Afet Bilinci eğitimi verildi.
[Devamı]
ÇEM ETÜT VE PROJE DAİRE BAŞKANI İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ 06 Temmuz 2018
foto
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) Etüt ve Proje Daire Başkanı Beytullah FİDAN İl Müdürümüz Halil TOPATAN’ı ziyaret etti. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü (ÇEM) tarafından 3-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ordu ve Giresun illerinde gerçekleştirilen “Erozyon, Sel ve Heyelan Projeleri” konulu eğitim programı sebebiyle Ordu ilinde eğitim verildi, İlimizde de uygulama alanlarında tatbikat yapıldı.
[Devamı]
Kayıp vakalarının önüne geçmek için vatandaşlarımıza uyarı.. 28 Haziran 2018
foto
Yurt genelinde son zamanlarda kaybolan vatandaşlarımızın sayısında artış olduğu gözlenmektedir. Müdürlüğümüze gelen kaybolma ihbarlarında genellikle kayıp kişinin korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli olduğu görülmektedir. Özellikle son aylarda kaybolanların korumaya ve kollanmaya muhtaç çocuk, yaşlı ve engelli olması nedeni ile ailelerin bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
[Devamı]
Boğulma Olaylarına Yönelik Toplantı Yapıldı 19 Haziran 2018
foto
Havaların ısınmasıyla birlikte deniz sezonunun başlayacak olması nedeniyle ilimizde yaşanabilecek boğulma olaylarına karşı alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantı Vali Yardımcısı Recep UZAL başkanlığında 19.06.2018 gerçekleştirildi.
[Devamı]
Aşırı Yağışlara Dikkat! 28 Mayıs 2018
foto
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Giresun'da görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yarın (29.05.2018 Salı) akşam saatlerine kadar yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1011121314